RAMBO.pl
  FIRST BLOOD » Na planie filmu » Ekipa tworząca film » Producenci wykonawczy: Mario Kassar i Andrew G. Vajna

Mario Kassar i Andrew G. Vajna zajmują się produkcją wykonawczą w najbardziej kasowych filmach w Hollywood. Obaj Panowie byli założycielami firmy Carolco Pictures zajmującej się produkcją filmów, które później okazały się kasowymi przedsięwzięciami. Firma Carolco Pictures oprócz tego, że zajmowała się produkcją trzech części Rambo, wyprodukowała także inne kasowe produkcje ze światowej klasy aktorami, a były to filmy między innymi: "Terminator 2" (A.Schwarzenegger), "Na krawędzi" (S.Stallone), "Pamieć absolutna" (A.Scharzenegger), "Nagi instyknt" (S.Stone, M.Douglas), "Uniwersalny żołnierz" (J.C.Van Damme, D.Lundgren), "Harry Angel" (M.Rourke, R.De Niro) i inne.
Jednak gwoździem do trumny firmy Carolco stały się dwa ostatnie filmy, które nie przyniosły jednak sukcesu. Mianowicie chodzi tu o "Wyspę piratów" i "Showgirls" - a więc jak widać, nawet ostatnia deska ratunku w postaci filmu erotycznego - nie pomogła.
Kilka lat temu, Andrew G. Vajna i Mario Kassar postanowili ponownie wkroczyć w świat show biznesu i reaktywowali swoją firmę jako C 2 m.in. po to aby stać się producentem dla filmu "Terminator 3: Bunt Maszyn" oraz "Nagi instynkt 2". Nazwa C 2 miała symbolizować jakoby nazwę Carolco - 2. Czołówka i logo firmy jest dosyć podobne do dawnego, choć jednak filmy - już nie takie co kiedyś.


MARIO KASSAR - urodzony 10 października 1959 roku w stolicy Libanu - Bejrucie. Przed nagraniem "First blood" jego największym sukcesem było zainwestowanie w film "Zwycięstwo" (w rolach głównych m.in. S.Stallone, Pele oraz Kazimierz Deyna). Później dzięki ogromnemu sukcesowi filmu "Rambo: Pierwsza krew" mógł wykazać się produkują następne filmy, które stawały się jedynie rekordowymi produkcjami.
Gdy Mario Kassar potrzebował pieniędzy na produkcję "First blood", zwrócił się do swojego ojca chrzestnego, który był bankierem we Francji. Ojciec chrzestny zapytał ile jest mu potrzebne. Mario Kassar odpowiedział, że potrzebuje 18 milionów dolarów. Ojciec chrzestny zgodził się na to.


ANDREW G. VAJNA - urodzony 1 sierpnia 1944 roku w Budapeszcie, na Węgrzech.
Podobnie jak Mario Kassar - jego najlepszym filmem przed Rambo był film"Zwycięstwo", gdyż razem z Kassar'em byli współ producentami tego filmu.
Później jednak droga obu Panów się rozeszła i niektóre filmy produkowali samodzielnie aż do dziś, kiedy ponownie razem próbują ponownie wzbić się na szczyty produkując filmy w firmie C 2.
stat4u